Długość sukni ma znaczenie

Sukienki codzienne https://www.poza.pl/

Gdy kupujesz sukienkę na wieczór – przynajmniej jedno jest pewne. Jeśli ma być elegancka i szykowna nie może być zbyt krótka.

Jej długość jednak zależeć powinna nie tylko od naszych preferencji, ale także od proporcji naszej sylwetki. Jeśli uważasz, że Twoje kształty są dość regularne (długość tułowia jest proporcjonalna do długości nóg) możesz pokusić się o sukienkę przed kolano.

Taka najczęściej podkreśla talię w dolnej jej granicy, gdyż ma za zadanie zaakcentować idealną budowę. Jeśli jednak chciałabyś zadbać o wydłużenie sylwetki dobrze jest rozważyć sukienkę odciętą pod biustem lub w górnej części talii.

Wiązana tasiemka, pasek lub też odpowiednie przeszycie sprawia, że nasza talia optycznie zaczyna się wcześniej, co daje wrażenie zdecydowanie dłuższych i bardziej smukłych nóg. Suknie za kolano pozostają opcją bezpieczną dla każdego typu sylwetki.

Problem pojawić się może przy długości typu „maxi”. Na takie rozwiązanie często mogą sobie pozwolić kobiety smukłe i szczupłe, gdyż wbrew pozorom suknia do ziemi nie ukrywa defektów, a podkreśla brak odpowiednich proporcji sylwetki.