Jak napisać CV?

http://klaser55.pl/6-skup-monet

Dobrze napisane CV to klucz do tego, aby potencjalny pracodawca w ogóle zechciał się nami zainteresować. Młodzi ludzie borykający się z problemem bezrobocia potrafią wysyłać nawet kilkadziesiąt aplikacji dziennie i dziwią się, dlaczego otrzymują tak niewiele odpowiedzi.

Być może problemem jest wygląd ich CV. Pamiętajmy, że osoba przeprowadzająca rekrutację na dane stanowisko, ma do przejrzenia kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset zgłoszeń od kandydatów.

W tej sytuacji na przejrzenie jednego CV ma na ogół nie więcej niż minutę. Jeśli nasz życiorys jest zbyt obszerny, mało przejrzysty, nieczytelny, nie wzbudzi zainteresowania rekrutera.

Pisząc swoje CV, należy pamiętać, aby było ono dość krótkie (mieściło się na jednej stronie A4) – nie warto wymieniać wszystkich kursów, jakie ukończyliśmy czy wszystkich naszych miejsc pracy. Skupmy się na wymienieniu tych umiejętności i doświadczeń, które będą ważne dla naszego przyszłego pracodawcy.

Układ CV powinien być przejrzysty z wyraźnie zaznaczonymi częściami: danymi osobowymi, wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i posiadanymi kompetencjami – ukończonymi kursami, znajomością obsługi danych urządzeń lub programów komputerowych. Dobrze napisane CV powinno szybko rozwiązać nasz problem ze znalezieniem nowej pracy.