Siedzący tryb życia szkodzi sercu

www.konsulat-slowenia.pl

Siedzący tryb życia to modne określenie, które w XXI wieku zawładnęło mediami. We wszelkich raportach dotyczących współczesnego społeczeństwa pada właśnie takie określenie, które charakteryzuje Polaków, ale także sprawia, że warto zastanowić się nad naszym sposobem życia.

A co tak naprawdę oznacza siedzący tryb życia i jakie niesie ze sobą zagrożenia? Nie ulega wątpliwości, że jest to życie pozbawione aktywności. Podróżując do pracy samochodem czy komunikacją miejską najczęściej siedzimy, w pracy również spędzamy co najmniej osiem godzin w pozycji siedzącej, a wracając do domu, z braku siły i czasu na cokolwiek innego, najczęściej zasiadamy wygodnie na kanapie i raczymy się oglądaniem telewizji.

Często towarzyszy temu także niewłaściwa dieta i brak troski o własne zdrowie, co jest prostą drogą do nadciśnienia, obniżenia wydajności pracy serca i podwyższenia poziomu złego cholesterolu. Nie warto ryzykować zdrowia i życia z lenistwa czy braku czasu, dlatego też jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, postarajmy się go jak najszybciej zmienić.

Zamieńmy samochód na rower, a zamiast wieczornego oglądania seriali wybierzmy się na spacer. Pomyślmy także nad dietą i spróbujmy ułatwić naszemu sercu i całemu organizmowi wydajniejsze funkcjonowanie.