Szukając pracy, nie wybrzydzaj

2b-beauty.pl

Bezrobocie wśród młodych ludzi to często problem wynikający ze zbyt dużych wymagań. Młodzi ludzie po zakończeniu studiów często spodziewają się, że pracodawcy tylko na nich czekają z otwartymi ramionami i setkami propozycji pracy.

Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna – ofert pracy na wymarzonym stanowisku okazuje się niewiele, a na dodatek w większości wymagają one doświadczenia, którego młodym absolwentom brakuje. Kiedy nawet udaje się znaleźć odpowiednią posadę, okazuje się, że proponowana pensja jest bardzo daleka od oczekiwań młodych ludzi.

Czekanie na wymarzoną pracę za satysfakcjonujące wynagrodzenie może trwać w nieskończoność, dlatego nie warto wybrzydzać. Zbyt długi okres bycia bezrobotnym wygląda bardzo źle w naszym CV – świadczy o naszym braku zaradności.

O wiele lepiej przyjąć gorzej płatną posadę, czasem znacznie odbiegającą od naszego wykształcenia. Taką pracę możemy potraktować tymczasowo, cały czas szukając lepszej posady.

Nawet najprostsza praca jako doświadczenie jest lepsza niż żadna – stanowi dla przyszłego pracodawcy dowód, że mamy cechy wymagane w każdej pracy – jesteśmy sumienni, odpowiedzialni i pracowici. To jest już jakiś potencjał, który będzie miał wpływ przy naszej rekrutacji na kolejne stanowisko.