Zdrowa żywność

https://greatfruit.pl/

Niestety, żyjemy w czasach, w których zdrowa i naturalna żywność jest bardzo droga. Producenci na masową skalę korzystają z różnego rodzaju konserwantów i innych środków chemicznych, co sprawia, że ich oferta jest mało atrakcyjna. Produkty naturalne i ekologiczne są natomiast bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowywanie przetworów.

Wbrew pozorom, nie jest to wcale trudne. W pierwszej kolejności powinniśmy dokonać właściwej selekcji owoców i warzyw. Najlepiej by było, gdyby pochodziły one z naszego ogródka albo z ogródka naszych znajomych. Jeśli nie ma takiej możliwości, to powinniśmy pozyskać je od sprawdzonego producenta.

Dokładnie przyjrzymy się wszystkim okazom i sprawdźmy, czy nie są one przypadkiem nadgniłe, robaczywe czy spleśniałe. Ważne jest również to, żeby były odpowiednio dojrzałe, a także świeże. Kolejnym krokiem powinno być przygotowanie pojemników na przetwory. Najprościej jest chyba skorzystać ze słoików, które powinniśmy zdezynfekować, poprzez gotowanie albo wsadzenie na pewien czas do piekarnika.

Owoce i warzywa trzeba oczywiście opłukać. Potem wkładamy je do wnętrza pojemników, dodajemy właściwe dodatki, a potem gotujemy. Pamiętajmy również, żeby przetwory przechowywać w chłodnym miejscu. Najlepszą przestrzenią dla nich jest piwnica.